Konstrukce přístřešku na auta

Vazníky

Tyto střešní vazníky nesou střešní krytinu a tím i podstatnou část zatížení, kterou bereme staticky v úvahu. Rozdělení těchto břemen (jako je větrné a sněhové zatížení) na nosné konstrukci představuje hlavní úkol střešního vazníku. Podle zastřešující plochy (u jedno a dvoumístného přístřešku) odpadne nutné dimenzování vazníků. Při koupi přístřešku na auto dávejte pozor nasněhové zatížení Vašeho pozemku.

„Hlava a čelenky“

Hlava (také vaznice nebo příčníky) běží přes sloupky a nese vazníky.
Čelenky patří jako zásadní konstrukční a dekorativní prvky ke každému kvalitnímu přístřešku na auto. Slouží k celkovému vyztužení a tím významně přispívají ke statické stabilitě dřevěné konstrukce.

Nosiče sloupků + sloupky

Přístřešek na auto potřebuje pevnou oporu a optimální ochranu před vlhkostí. Proto jsou naše kvalitní přístřešky vždy ukotveny nosiči sloupů.Ty jsou zabetonovány do mrazuvzdorných bodových základů a zajišťují bezpečné stání a optimální ochranu sloupků, které nesou celkovou konstrukci.

Nabízíme jak klasický H-nosič sloupků, stejně tak jako exkluzivní K1-základnu. Pokud je to nutné, při individuálním řešení přistoupíme k dalším nosičům sloupků.
Sloupky u jednomístného přístřešku mají rozměry 12x12cm a u dvojmístných přístřešků 14x14cm. Na přání nabízíme i silnější sloupky.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.