8.8.2017

Na chalupě tráví notná část národa nejen víkendy, ale mnohdy i část ze svých letních dovolených. Jelikož se chaloupky obvykle nachází v malých obcích či dokonce úplně na samotě, je ve většině případů nutné dojet k nim autem. Kde ale bezpečně zaparkovat?


Moderní architektura


Stejně jako u domu, i na chatě je potřeba svůj vůz bránit před nepředvídatelným počasí. Pokud je chata postavena v moderním stylu, hodí se k ní přistavět dodatečně garáž. Ne vždy je však pozemek topograficky vhodný, a proto je nutné volit jinou alternativu, například hliníkový přístřešek na auto. Dá se postavit samostatně nebo může být součástí stavby. Je vysoce odolný a k soudobé architektuře se perfektně hodí.


K roubence


Velká část chaloupek je po architektonické stránce stále na začátku minulého století a moderní konstrukce k nim příliš nesedí. K tradičním roubenkám se lépe hodí přístřešek na auto ze dřeva. Nedisponuje sice takovou odolností, ale k rustikální chaloupce dokonale přilne. Je však nutné opatřovat dřevěné přístřešky ochrannými nátěry, které jako jediné dokáží eliminovat hrozbu v podobě slunečních paprsků či dřevokazného hmyzu. Bohatě postačí provádět nátěr dvakrát do roka.


Žádná koroze


Přístřešek na auto parkovací stání sice neodolá zlodějům, ale zamezí jednotlivým částem vozu v korodování. Voda je z dlouhodobé hlediska pro auto nepřítelem číslo jedna. Cirkulace vzduchu probíhající pod přístřeškem ale vůz dokáže během pár minut dokonale vysušit. Tento způsob funguje daleko lépe než speciální oleje, které na svých obalech slibují totéž.


Přístřešky jsou efektivní


I na chatě je možné vůz chránit alespoň před nepříznivým klimatem. Na zahradách, kde není možné postavit garáž, je obvykle uskutečnitelné vybudovat alespoň přístřešek. Ten však není oproti garáži žádným chudým bratříčkem, ale velice efektivní záštitou.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.