25.7.2017

Přístřešek pro auto najdete hojně v zahradách u chat, chalup i u rodinných domů jako ochranu pro druhý vůz nebo vůz pro hosty. Výhodou přístřešku je nízká pořizovací cena a rychlá realizace. Navíc jej snadno sladíte s okolím domu.


Oblíbený přístřešek

V podstatě dřevěný přístřešek pro auto vychází z konstrukce obyčejné pergoly. Základem je zpevněný povrch v podobě udusané hlíny, či dlažby. Přístřešek pro auto má sedlovou nebo pultovou střechu. Podobu mají pro jedno či dvě stání.


Proč pořídit přístřešek pro auto?

Přístřešek pro auto poskytne dostatečnou ochranu před nepřízní počasí, v zimě zabrání padání námrazy na okna vozu. Postačí dokonale jako ochrana před počasím, ale v případě potřebných oprav může být drobnou nevýhodou. Pomocí plachet na bočních stranách lze vytvořit ochranu před větrem.


Vytápěná podlaha

U nás to není příliš běžné, ale ve skandinávských zemích si lidé pořizují pod přístřešky pro auta vytápěnou podlahu. Ta zajistí, že i v mrazech a plískanicích zůstává auto provozu schopné, aniž by bylo potřeba škrábat okna, apod. Řešením jsou také solární přístřešky, které jsou poté zdrojem elektrické energie například pro garáž či dům.
Jaký materiál?


Vybrat si přístřešek pro auto můžete také podle materiálu. Na trhu najdete klasické dřevěné přístřešky, ale také ocelové a hliníkové. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu, ocel může časem podlehnout korozi. Ideálním řešením je hliník, který je lehký, opatřen práškovou barvou a nehrozí mu tedy napadení rzí. Navíc je naprosto bezúdržbový, kdy stačí čas od času použít vodu a čistič.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.