19.7.2017

Teplé letní dny přímo vybízí k posezení na zahradě. Pobyt na sluníčku není z dlouhodobého hlediska to pravé, proto bychom měli využít stín v podobě slunečníku.


Široký sortiment

Na trhu najdeme velké množství menších či větších slunečníků na terasu, zahradu i balkón. Slunečníky využíváme nejen v zahradě a u domu, ale setkáte se s nimi také u restaurací a penzionů. Ty mají hrubou potahovou látku potisknutou logy či reklamními texty konkrétního produktu.


Nákup slunečníku

Při nákupu slunečníku je potřeba se zaměřit na jeho velikost. Čím má slunečník větší průměr, tím více ho využijete. Velikost se odráží na ceně. Slunečníky s větší plochou umožní usazení více osob a není potřeba nastavovat jejich sklon podle toho, jak se slunce natáčí.


Ukotvení slunečníku

Při výběru slunečníku je podstatným prvkem jeho ukotvení. Podstavec pod slunečník musí být velmi stabilní, jedině tak máte jistotu, že vám za silného větru neuletí. Čím větší slunečník je, tím silnější podstavec potřebujete. U levnějších modelů se dokupuje podstavec zvlášť. Zpravidla jde o plastovou nádobu, kterou napustíte vodou či pískem.


Materiál slunečníku

Slunečníky se nejčastěji vyrábí z polyesteru. Předností tohoto materiálu je nízká hmotnost, rychlé schnutí a malá tloušťka. Potahy obrovských slunečníků musí vydržet větší nápor větru, vyrábí se proto z hrubého plátna z bavlny. Samozřejmostí musí být stálobarevnost, odolnost vůči plísním, ochrana před UV zářením. Vybrat si můžete z celé řady barev a vzorů i různých potisků. Některé modely jsou doplněny volánem, který zakrývá větší plochu. Na zahradu nevybírejte křiklavé barvy, které se hodí do interiéru.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.