19.6.2017

Ochranu svého vozu byste neměli brát na lehkou váhu. I při parkování u domu se vašemu autu mohou stát nepříjemnosti, které byste rozhodně nechtěli.


Proti dešti, ale ne zlodějům

Běžně se k ochraně zaparkovaných vozidel používají garáže, ale ty nejsou cenově nejdostupnější. Hlavně proto se mnoho motoristů uchyluje k levnější alternativě, a to k hliníkovému přístřešku na auto. Nižší pořizovací cena ale zároveň znamená i nižší formu ochrany. Přístřešky jsou totiž otevřené. Dokážou tedy eliminovat hrozbu v podobě slunečních paprsků, kyselých dešťů nebo krupobití, ale nefungují jako protekce proti zlodějům či vandalům. Tento nedostatek mírně vyvažuje přístřešek tím, že se vozidlo schované pod ním přirozeně vysušuje pomocí cirkulujícího vzduchu, což brání rozvoji koroze.


Kov je ideální

Garážové stání se běžně vyrábí i ze dřeva, ale i přesto, že se jedná o kvalitní materiál, je mnohem lepší vybrat si přístřešek z hliníku. Kov je totiž mnohem odolnější a má násobně delší životnost. Dalším kladem je i jeho bezúdržbovost. O dřevěnou konstrukci je nezbytné se starat. Je potřeba ji pravidelně natírat a případně obrušovat. Hliník se pouze otře hadříkem od prachu a tím veškerá údržba končí.


Stavba svépomoci

Jelikož se téměř vždy jedná o prefabrikát, dá se hliníkový přístřešek snadno složit dohromady. Montáž jako taková není těžká ani složitá, ale potíže mohou nastat při tvorbě vhodného podloží. Zatímco se stavebnicí si dokáže poradit v podstatě každý, zabudovat betonové úchytné patky do země není práce pro každého. Naštěstí existují zemní vruty, se kterými se pracuje mnohem jednodušeji než s betonem. Díky tomu dokážou přístřešky svépomoci správně ukotvit i amatéři.


Nejsou zbytečné

I když se může zdát, že přístřešky nejsou pro ochranu vozidel tou nejideálnější volbou, není to pravda. Za naprostou většinu škod u zaparkovaného auta mohou rozmary počasí a ne vandalové. A před zloději, kteří jdou na jistotu, neobstojí ani většina garáží.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.