16.6.2017


Garáže tradiční střihu jsou stále populární, ale čím dál více se prosazují i jejich varianty v podobě přístřešků na auta.


Jednoduchá konstrukce

Důvodem je hlavně výhodná cena a nízká konstrukční náročnost. Přístřešek na auto se vyrábí hlavně z hliníku, respektive ze dřeva. Oba materiály jsou kvalitní, ale hliníkové rámy jsou přece jen odolnější a mají delší životnost. Přístřešky už na první pohled nemohou hrát roli komplexní ochrany, jelikož nejsou ze všech boků kryté. Pokud ale plánujete stavbu přístřešku u svého rodinného domu, případné zloděje a vandaly by měl odstrašit plot ohraničující pozemek.


Jednoduchá stavba

V dnešní době jsou v módě jednoduché konstrukce, které si může doma sestavit každý. Tomuto trendu se nevyhnuly ani přístřešky. Takřka každý typ přístřešku pro auta je možné si na dvoře sestavit svépomoci. Prefabrikované díly jsou navrženy tak, aby do sebe dokonale zapadaly. Obvykle tak žádné problémy při montáží nenastávají. Celý proces se může maximálně zkomplikovat hned na začátku, kdy je nezbytné vybudovat pro zastřešení dostatečně pevné podloží. Není potřeba vytvářet nic speciálního, bohatě postačí zapustit konstrukci do betonových patek.


Je univerzální

Pod přístřeškem se obvykle schovává auto, ale nikde není řečeno, že se nedá využít i jako zahradní pergola. Není potřeba stavět u domu dva typy zastřešení, bohatě postačí jedno větší. V teplých obdobích tak můžete pod střechou zřídit i příjemné venkovní posezení. Stačí z domu vyndat stůl, pár židlí, případně i gril a hned máte místo, kde si můžete na čerstvém vzduchu odpočinout nebo popovídat s přáteli.


Nejsou jen funkční

I když jsou dnes k dostání i plechové garáže za poměrně příjemné ceny, přístřešky pro auta mají mnohem větší styl a fungují nejen jako ochrana před přírodními živly, ale i jako estetický prvek.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.