15.6.2017
Ochránit vůz před běsněním počasí nemusíte pouze v garáži. Jsou i levnější alternativy, které poskytují takřka to samé.
Jiná možnost
Když si odmyslíte plechové garáže, které jsou sice extrémně levné, ale postrádají odolnost cihlových a betonových garáží, zbývají už pouze zastřešená stání. Nemají sice schopnost ochránit vůz ve všech ohledech, hlavně jako prevence před krádeží nejsou příliš účinné, ale proti dešti, sněhu i krupobití obstojí vždy. Hliníkový přístřešek na auto má navíc jednu podstatnou výhodu, kterou garáže nedisponují – chrání proti korozi. Vůz je při parkování pod přístřeškem vystaven cirkulaci vzduchu, která se stará o jeho vysušování.
Stavba trvá chvilku
Přístřešky na auta parkovací stání se pohybují v obdobných cenových relacích jako mobilní garáže. A cena rozhodně není to jediné, co mají společného. Společnou mají i snadnou montáž. Přístřešky pro auta sdílejí mnoho rysů s pergolami a obdobným způsobem se i staví. Nejdříve je nutné vybudovat předem betonové podloží, posléze sestavit konstrukci a nakonec ji ukotvit do připravených betonových patek. Stavba obou typů konstrukcí tak trvá obdobně dlouho, to jest necelý den.
Malý příplatek, velká střecha
Mnoho domácností dnes disponuje více než jedním vozem, ale garáž mají jen jednu. Kupovat si dvojgaráž v jakémkoliv provedení je navíc vždy poměrně drahé. Přístřešek na dvě auta vyjde na mnohem menší peníze. Navíc má tu výhodu, že se dá používat i jako zahradní zastřešení. Pod střechou tak mohou být vozy i venkovní posezení. Pro většinu větších přístřešků je ale nezbytné vyřídit si stavební povolení.
Ukotvení
Přístřešek pro vozidlo se může ukotvit jako samostatná stavba na dvorku nebo je možné ho napojit na dům a vytvořit tak i zastřešení terasy. Výběr přístřešku spočívá hlavně na prostorových možnostech pozemku.