13.6.2017

Na ohřev vody v bazénu vám mohou posloužit solární systémy. V našich podmínkách je nejvíce slunce od května do září. Solární systémy nám vyrobí teplou užitkovou vodu nebo ohřejí vodu v bazénu.


Prodlužte si sezónu

Nejen přístřešek pro auto se solárním panelem je užitečný. Sluneční energie v kombinaci se solárním panelem pro ohřev vody v bazénu dokáže prodloužit koupací sezónu ve venkovním bazénu a to až na půl rok


Jednoduché řešení

Pro menší bazény, které jsou instalovány v jednookruhovém solárním systému postačí jednoduchý absorbční systém. Pomocí čerpadla v něm cirkuluje voda z bazénu, projde přes tento absorbér a vrátí se zpět do bazénu. Vzhledem k tomu, že jsou plastové, je potřeba je před prvními mrazy vypustit a uklidit.


Solární ohřev vody

Pro ohřev vody v bazénu je nutné si zvolit vhodnou velikost solárního kolektoru. Pro nekrytý bazén s hloubkou do 1,2 m vybírejte solární kolektory s plochou absorbéru, která se rovná 50-80% bazénu. Pro stejný, ale krytý bazén stačí 40-60% povrchu bazénu. U proskleného bazénu přitahuje právě sklo teplo, tyto bazéne je potřeba spíše větrat. Montáž solárního kolektoru k bazénu vám nezabere více než 30 minut. Můžete jej postavit vedle bazénu nebo připevnit na střechu garáže.


Vyhřívání velkých bazénů

Na bazén v interiéru zimní zahrady nebo na venkovní bazény s velkou plochou se používají složitější solární systémy. Tyto systémy mají dva okruhy. V jednom je teplonosná kapalina, která je pomocí kolektorů zahřívaná, ve druhém obvodu proudí bazénová voda. Ta je ohřívána prostřednictvím výměníku tepla.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.