22.5.2017

Ochrana vozu při parkování nemusí spočívat výhradně na bedrech garáže. Pokud si ji nemůžete z finančních nebo prostorových důvodů dovolit, měli byste si pořídit alespoň lehký přístřešek.


Garáže nejsou tak spolehlivé

Přístřešek pro auto je z finančního hlediska mnohem výhodnější, než tradiční garáž. Ta by sice měla poskytovat komplexní záštitu, tedy nejen před počasím, ale i před vloupáním, ovšem realita je trochu jiná. Profesionálního zloděje, který jde na jistotu, budou garážová vrata zdržovat asi tak deset vteřin. A to i když si pořídíte vyšší zabezpečení v podobě bytelnějších vrat a sofistikovanějšího zámků. Garáž má hlavně odradit vandaly a náhodné zloděje, kteří se raději zaměří na vozy, které parkují na ulici.

 


Auto vám nezrezaví

I když přístřešek na auto postrádá jakékoliv obranné prostředky proti lidskému faktoru, pořád se vyplatí do něj investovat. Dokáže vašeho motorového mazlíka uchránit před rozmary počasí jako jsou kyselý déšť či krupobití. Navíc zadrží i sluneční paprsky, které hlavně v letních měsících škodí nejen lidem, ale i vozům. Pod přístřeškem navíc dochází k neustálé cirkulaci vzduchu. Tento jev má za následek rychlé usychání, což zabraňuje korozivním změnám.


Jednoduchá konstrukce

Díky jednoduché kostře se dá přístřešek smontovat poměrně rychle. Chce to pouze připravit ukotvení do země. Obvykle se k tomuto účelu používají patky z betonu. Přístřešky pro auto se vyrábějí ze dřeva nebo z hliníku. Dřevo sice rychleji podléhá stáří, ale je mnohem elegantnější a levnější. Za hliníkovou konstrukci si připlatíte, ale budete mít jistotu, že vám bude sloužit dlouhá desetiletí bez toho, aniž byste se museli jakkoliv starat o jeho údržbu.


Pro další vůz

Na rozdíl od garáže můžete parkovací stání snadno rozšířit. Prostě si pořídíte stejný typ zastřešení a nainstalujete ho hned vedle toho stávajícího. Nebo můžete myslet dopředu a rovnou si pořídit stříšku pro dva vozy.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.