17.5.2017

Pro bezpečné parkování nejsou pouze garáže, ale také i garážová stání. Nechrání sice vozy před zloději, ale za to mají spoustu jiných výhod.

Ideální proti dešti

Na první pohled se může zdát, že garážové přístřešky pro auto jsou jen provizorním řešením předtím, než se dostaví garáž, ale tak to rozhodně není. Jedná se o kvalitativní náhražku garáží, která vám sice nepomůže proti vandalům a jiným zločincům, ale ochrání váš vůz před kyselým deštěm, sněhem, kroupami i škodlivým slunečním zářením. Navíc pod přístřeškem, na rozdíl od garáže, nemá vaše auto prakticky žádnou šanci začít korodovat. Cirkulující vzduch totiž veškerou vlhkost během chvíle vysuší.


Jednoduchá instalace

Tradiční garáž nepostavíte za den ani za týden, obvykle je nutné si k tomuto účelu vyhradit alespoň měsíc. A to musí být venku hezky. Přístřešek pro auto se dá sestavit během jediného dne. Ono na tom vlastně ani moc není. Vždy se jedná o konstrukci se dvěma, respektive čtyřmi nohami, které drží samotné zastřešení. Obvykle se jedná o stavebnicové prefabrikáty, ale není problém si pořídit garážové stání na zakázku. Připravte si ale větší obnos.


Používají se různé materiály

Nejvíce na dračku jde dřevěný přístřešek. I když je nezbytné se mu jednou za čas věnovat a důkladně konstrukci prohlédnout a případně ošetřit nátěrem, pořád je dřevo v tomto oboru surovinou číslo jedna. Dřevěné přístřešky jsou totiž nejen levné, ale i estetické. Ocelový přístřešek na auto i hliníkový přístřešek sice postrádají přírodní vzhled a jsou o něco dražší, ale na druhou stranu jsou zcela bezúdržbové a netrpí neduhy stáří.


Výroba elektřiny

Stejně jako na střechu domu, tak ani na střechu garážového stání si můžete namontovat solární panely. Neočekávejte žádný zázrak, soběstační v elektřině určitě nebudete, ale menší úsporu určitě zaznamenáte.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.