16.5.2017

Máte přístřešek pro auto se solárními panely? Víte o tom, že může sníh může jejich výkonnost snížit až na nulu?


Solární panely

Ačkoliv je podpora státu nulová, solární panely se objevují na střechách rodinných domů i přístřešcích pro auto nebo na zahradních domcích. Důvodem je dosažení co největší efektivity při vytápění a chlazení domu.


Se sněhem musíte počítat

V našich zeměpisných šířkách musíme se sněhem počítat. Pokud si solární panely pořídíme na střechu domu nebo na ocelový přístřešek pro auto, očekáváte od nich výnosy po celý rok. V případě, že je pokryje sněhová pokrývka, klesne jejich výkonnost na nulu. Necháte-li je pod sněhem delší dobu, nemá smysl si je pořizovat.


Sněhová pokrývka se neudrží

Ze zkušenosti vyplývá, že k takové situaci dojde pouze minimálně. Solární panely mají hladký povrch a při umístění na šikmou střechu po nich sníh sklouzne. Poté, co vysvitne sluníčko, sněhová pokrývka ze střechy přístřešku na auto sklouzne. Je lepší samozřejmě přístřešek pravidelně od sněhu ometat, ale není to nezbytné.


Speciální panely v horských oblastech

Při výběru fotovoltaických panelů v horských oblastech je potřeba brát ohled i na jejich odolnost proti sněhu a větru. Speciální panely mají větší nosnost a snesou vyšší zátěž. Po hladké ploše modulů může snadno sjet větší množství sněhu a pádem ze střechy způsobit škodu. Nezapomeňte také na vhodné sněhové zábrany, které lze použít i na střechu přístřešku. Na střechu domu namontujte také lávku a žebřík.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.