15.5.2017

Při stavbě domu byste měli brát zřetel i na to, kam schovat auto. Existují v podstatě jen dvě varianty – garáž a přístřešek.


Garáž je luxusnější

Vybrat si garáž znamená zvolit pro vás vůz vyšší bezpečnost a větší pohodlí. Jelikož se jedná o uzavřený prostor, dokáže poskytnout ochranu nejen proti nešvarům počasí, ale i proti zlodějům. Nedělejte si ale naděje, že se přes běžná garážová vrata zloděj nedostane. Investice do ochranných prvků jako je například gsm alarm je rozhodně namístě. V případě, že máte peníze navíc, můžete si pořídit i otevírání vrat pomocí dálkového ovládání. Zvláště při špatném počasí oceníte, když nebudete muset při parkování vystoupit z vozu.


Nemusí být drahá

Stavba domu je pro většinu lidí velká finanční zátěž, takže na přístřešek na auto parkovací stání už kolikrát peníze nezbývají. V takovém případě nemusíte propadat chmurám, prefabrikované mobilní garáže jsou také plně funkční. Na výběr jsou robustní betonové moduly, které ale stojí v základní verzi okolo sta tisíc korun, nebo garáže z plechu, za které dáte jen pár tisícovek. Samozřejmě, že je ve všech ohledech lepší betonová konstrukce, ale pokud vás budování nového domova vysálo až na dřeň, plechová garáž přijde také vhod. Minimálně jako dočasné provizórium.


Auto pod střechou

Ani koupě přístřešku pro auto není špatnou volbou. Za přijatelnou cenu dostanete přijatelnou ochranu. Váš vůz bude pod přístřeškem chráněn před deštěm, kroupami i slunečními paprsky, které mohou za stárnutí laku. Nevýhodou je jednoduchý přístup pro zloděje, ale to by mělo vyřešit oplocení kolem vašeho pozemku. Realizace přístřešku na auto je poměrně snadná a hlavně rychlá. Zatímco na stavbu garáže tradičního střihu čekáte měsíce, v tomto případě se veškeré práce zvládnou během jediného dne.


Elegantní prvek

Přístřešky pro auto nejsou pouze plně funkční ochranou pro vozidla, ale mohou být i ladným doplňkem k domu. Je však potřeba vybrat ten správný typ, který bude s domem ladit.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.