10.5.2017


Dřevo je oblíbený materiál, používá se na drobné i větší zahradní stavby, na různé konstrukce. Máte-li v zahradě přístřešek pro auto nebo pergolu, je potřeba dřevo správně ošetřovat.


Co se dřevu může stát?

Dřevěný přístřešek pro auto je ohrožen především v případě, že přichází často do styku s vodou. Může jít o krov pod porušenou krytinou, případně špatnou hydroizolaci. I když dřevo ochráníte před přímým stykem s vodou, nemáte vždy vyhráno. Problém může být použité nedostatečně vyschlé dřevo nebo použití neprodyšné izolace.


Plíseň, houby nebo hmyz

Váš dřevěný přístřešek může ohrožovat celá řada škůdců. Nejčastěji jde o dřevokazné houby, které se živí právě celulozou. Tím, že spotřebují celulozovou složku dřeva, způsobí jeho uhnívání. Dřevo ztrácí pevnost a nakonec se rozpadá. Další typy hub umí způsobit celkový rozpad dřeva díky bílé hnilobě. Dalším škůdcem jsou plísně, které mohou způsobovat zdravotní problémy.


Jak dřevo ochránit?

Důležitá je prevence, kdy poškození přístřešku pro auto ze dřeva předejdete stavebně technickým opatřením, ale také je možné dřevo ochránit aplikací přípravků proti dřevokaznému hmyzu, houbám a vlhkosti. Důležitý je také výběr materiálu. Dřevo by mělo být řádně vyschlé. Pomůže vám nákup hotové stavebnice, která je z kvalitního dřeva.


Pomůže i chemie

Ochranu dřeva zvládnete i pomocí přípravků, které obsahují fungicidy a insekticidy. Dřevo přípravkem napustíte nebo jej můžete natřít. Vybírat můžete prostředky na bázi rozpouštědla či na vodní bázi. Povrch musí být před aplikací přípravku dokonale očištěn. Aplikujte jej při teplotách vzduchu v rozmezí 20-25 stupňů Celsia. Prostředky proti dřevokaznému hmyzu aplikujte od května do září.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.