9.5.2017

Vířivka je synonymem pro relaxaci. Slouží k uvolnění svalstva i mysli. Abychom si toto mohli dopřát, nemusíme navštěvovat žádná relaxační centra, vířivka může stát i před našim domem.

Nic luxusního

Mít na zahradě vířivku v současnosti není žádný velký luxus. Velikost konta už v tomto případě nehraje tak důležitou roli jak tomu bylo ještě v dobách nedávných. Každodenní domácí relaxační koupele si můžete dopřávat i za pár tisíc. Nečekejte v tomto případě žádnou pevnou konstrukci, ale nafukovací bazén s ohřevem vody a čerpadly. I tak ale funguje jak se na vířivku sluší a patří. Má sice malý objem, takže se do jejich útrob vměstnají pouze dva dospělí, ale romantici více nepotřebují.

Na terase

Z pochopitelných důvodů si lidé nepořizují vířivky do obýváků či do jiných pokojů, ale obvykle ven. Nejčastěji hned na terasu. Ta bývá obvykle krytá pergolou, takže jsou koupající chráněni před deštěm. Toho lze ale využívat pouze pár měsíců v roce, jakmile se ochladí, máte utrum. Proto je lepší místo pergoly pořídit na terasu zimní zahradu. Jedná se sice o mnohem větší investici, ale stojí to zato. Nejen, že si můžete užívat bublinkové koupele celoročně, ale nabírat energii lze zároveň i z rostlin, které by v zimních zahradách neměly chybět. Můžete ji umístit také vedle domu pod přístřešek pro auto.

Dál na zahradě

Vířivku lze situovat i dál do zahrady. Může být například hned vedle bazénu, pod přístřešek. V takovém případě by bylo vhodné zakrýt jedním šmahem obě vodní plochy. Bazénová zastřešení jsou dnes zcela běžná. Nejenže prodlužují koupací sezónu, ale slouží i jako ochranná hráz, která má zastavit děti před případným pádem do vody. Problém je, že pokud chcete využívat bazén i vířivku v zimě, musíte si pořídit přenosné topné těleso. Samotná střecha nedokáže vytvořit dostatečnou tepelnou pohodu 365 dní v roce.

Kvalitnější

Nemusíte-li za každou cenu šetřit, raději si pořiďte vířivku s pevnými stěnami. Ty bývají určené pro více lidí a navíc mají mnohem vyšší životnost než nafukovací typy. Můžete si pořídit rovnou zastřešení pro vířivku.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.