5.5.2017

Bazén si lidé zcela logicky spojují hlavně s vodními radovánkami, ale majitelé bazénů vědí, že je za tím i spousta práce. Hlavně při přípravě na léto.


Vyčištění stěn

Odzimování bazénů začíná tím nejtěžším krokem, a to vyčištěním stěn a dna. Můžete k tomu použít klasický kartáč a běžné saponáty, ale mnohem lepší je si koupit speciální čistící prostředky, které jsou k tomu určeny. Mají mnohem lepší dezinfekční schopnosti. Vyčistit bazén větších rozměrů je vždy velká dřina. Té se lze vyhnout, ale zadarmo to nebude. Existují totiž speciální bazénové vysavače, se kterými jde práce mnohem lépe od ruky. Připravte se ale na velký výdaj, který u plně automatického vysavače může narůst až do desetitisícových hodnot. Bazén zakrytý přístřeškem či zastřešením vám ušetří práci.


pH je důležité

Jakmile jsou dno i stěny vyčištěné, můžete napustit vodu. Krom zapojení filtrační jednotky je důležité změřit i pH hodnoty vody. Ty by se měly pohybovat v rozmezí 7,2 – 7,6. Pokud těchto hodnot voda nebude dosahovat, je nezbytné pH faktor upravit pomocí regulátorů. Nejedná se o zanedbatelný údaj. Nízké pH může za korozi kovových částí v bazénu a při dlouhodobém působení dokáže poškodit i plast. Při vysokých hodnotách dochází k zakalení vody, což není pro plavce příliš příjemné.


Nejen chlór

Všichni známe zápach chlóru, je to nejpoužívanější chemický prostředek k desinfekci bazénů. Jeho negativem ale je, že štípe do očí a u některých jedinců způsobuje i vyrážku. Chlór však není jediný dezinfekční přípravek, který se dá použít. Zápachu a jiných negativních vlastností chlóru se můžete zbavit využíváním dezinfekce na bázi kyslíku. Ty jsou ale dražší a navíc se musí používat ve větších dávkách, jelikož nejsou tak silné. Mohou mít podobu tekutiny či tablet.


Nezbytná síťka

Žádný bazén se neobejde ani bez síťky, kterou se sbírají listy a další nečistoty z vody. To může být ale mnohdy velice úmorné, zvláště když si špína plave uprostřed bazénu, kam se nelze dostat. Zakrytí bazénu na noc plachtou může tuto svízel alespoň částečně vyřešit. Pomůcky schovejte do příručního boxu pod přístřešek na auto.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.