2.5.2017

Tradice mohou být prospěšné, ale také mohou svazovat. V případě bydlení to platí dvojnásob. Hlavně v našich končinách.


Na západě běžné

Typický našinec totiž podle statistik bydlí v malém třípokojovém bytě v paneláku. Ty nejsou známé zrovna svým přepychem. Nejde jen o velikost jednotlivých pokojů, ale i o zvukovou propustnost stěn. Člověk pomalu slyší i špendlík spadnout. Byty v činžovních domech nebo dokonce rodinné domky, jsou zase pro mnoho lidí cenově nedostupné. Alternativy však existují a hlavně na západ od našich hranic se běžně používají. Jsou to domy z betonových modulů a dřevostavby. I tyto stavby mohou být plnohodnotné bydlení. Pořídit si k nim můžete i pergolu či dřevěný přístřešek na auto.


Rychlé dřevěné bydlení

Dřevostavby jsou obvykle spojovány spíše s rekreačními chatami a nevyvolávají u lidí příliš mnoho důvěry. To je ovšem velká chyba. Tyto stavby dokážou poskytnout stejný komfort jako rodinné domy, jsou jen cenově dostupnější a mnohem rychleji hotové. Během jednoho měsíce se dá vybudovat krásný dřevěný domek pro čtyřčlennou rodinu. Než se stačí postavit jeden cihlový dům, může za tu dobu stát i dvanáct dřevostaveb. Ne vždy montáž probíhá tak plynule, záleží hlavně na stavební firmě a jejich možnostem a pochopitelně i na počasí. Dají se pořídit jako stavebnice, podobně jako příštřešek na auto nebo pergola.


Betonové moduly

Výhodnou koupí jsou i domky z betonu. V podstatě jde o malé paneláky, ale není třeba se hned ošívat. Jsou sice postaveny ze stejného materiálu a podobnou technikou, ale zde veškerá podobnost končí. Díky prefabrikovaným betonovým modulům si můžete nechat vytvořit dům, který bude dokonale vyhovovat vašim představám. Stejně jako v případě dřevostaveb, i zde stavební práce obvykle probíhají poměrně svižně. Potíž však může být cena, která sice nedosahuje hodnot ceny cihlových vilek, ale dost se jí přibližuje.


Ušetříte stejně

Svůj vysněný domov si každý představuje asi trochu jinak, ale málokdo má dostatečné množství financí, aby své představy dokázal stoprocentně naplnit. Díky dřevostavbám a domkům z betonových modulů se k tomu můžete alespoň přiblížit. Auto zaparkujete v garáži či v ocelovém přístřešku na auto.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.