24.4.2017
Uložit na noc svůj vůz do bezpečí chce každý motorista, který nenosí hlavu jen proto, aby mu nepršelo do krku. Ale jak to zařídit?
Běžné řešení
Nejběžněji se k tomuto účelu používají garáže, ale pokud není garáž poblíž domu či je dokonce situována o několik ulic dál, může se dostavit frustrace. Chodit totiž každý den několik kilometrů do svého přístřešku pro auto, abyste mohli jet do práce, není zrovna povzbudivé. Hlavně, když prší nebo panují jiné nepříjemné klimatické podmínky. Vlastníci rodinných domků to mají mnohem jednodušší, mohou si snadno garáž postavit na zahradě.
Garáže za hubičku
Není ale garáž jako garáž. Cihlová stavba se dokáže prodražit a betonové bloky také pod sto tisíc neseženete. Ideálním kompromisem je dřevěný přístřešek pro auto. Obvykle jsou dřevěné garáže líbivé a nejsou navíc zatíženy ani příliš velkou cenou. Kdo chce ale opravdu ušetřit, ten sáhne po montované garáži z plechu. Nejedná se sice o přístřešek na auto jako malovaný, ale kdo má hluboko do kapsy, rád vezme za vděk i plechovou konstrukci. I ta ale vůz dokáže poměrně spolehlivě ochránit.
Hlavně proti počasí
Přístřešky na auta však mohou mít více podob, jednou z nich je i parkovací stání. Nečekejte sice tak komplexní ochranu, jakou poskytují garáže, ale pořád pod jejich střechou bude váš vůz v bezpečí alespoň před sněhem a kroupami. Zloděje však musíte odradit jinak, třeba větším plotem lemujícím váš pozemek. Parkovací stání můžete umně skloubit třeba s dřevěnou garáží. Jedno z aut budete mít chráněno kompletně, druhé před ošklivým počasím. Když jsou v rodině dva vozy, je to dobré řešení.
Cena je klíčová
Pro většinu z nás je na prvním místě cena. Proto jsou tradiční garáže trochu na ústupu a začínají se prosazovat plechové či dřevěné garáže. I možnost krytého parkovacího stání ale stojí za zvážení. Nejedná se o vysokou investici a při dobrém oplocení se zlodějů bát nemusíte.