14.4.2017


Ochrana vozu před vandaly a nepřízní počasí není samozřejmě zadarmo, ale rovněž nemusí být ani příliš drahá.


Komplexní ochrana

Nejlepší, co můžete pro svůj vůz udělat, je pořídit mu garáž. To ovšem nemusí hned znamenat, že byste měli jít do cihlové verze. Levnější varianty z plechu dokážou nabídnout obdobnou protekci, i když nemají příliš atraktivní vzhled. Za to se ale dají snadno smontovat i rozebrat, což je vlastnost, kterou oceníte nejen v případě stěhování. Údržba plechových garáží je zcela marginální. Špinavé stěny snadno zbavíte nečistot pomocí vodního proudu, třeba ze zahradní hadice.


Proti počasí

Pokud hledáte přístřešek na auto, který bude poskytovat pouze omezenou záštitu, parkovací stání je ideální volbou. Už na první pohled je jasné, že tyto konstrukce budou fungovat jako štít hlavně proti dešti a slunečním paprskům, zloděje ani vandaly odradit nedokážou. I tak se vyplatí si přístřešek pro auto pořídit. Na rozdíl od typické garáže, která tvoří uzavřený prostor, zastřešení dovoluje možnost cirkulace vzduchu. Lehký svěží větřík je pro vůz prospěšný, dokáže ho totiž rychle a efektivně vysušit, což je skvělá prevence proti rozmachu koroze.


Kostra ze dřeva

I přesto, že se už dlouhá léta u výroby přístřešků preferuje hlavně kov, je pořád možné si pořídit i mnohem elegantnější dřevěný přístřešek. Přístřešky na auta z přírodních materiálů jsou pořád trendy. A to i přes skutečnost, že je s nimi mnohem větší starost než s konstrukcemi z kovu. Dřevo jako materiál totiž při nesprávném zacházení může snadno podlehnout dřevokaznému hmyzu či chytit plíseň. Pravidelná aplikace ochranných nátěrů ale tento problém řeší.


Není potřeba zbytečně utrácet

Zděná garáž není potřeba. Její roli přebírají mnohem levnější montované garáže, které poskytují v podstatě to samé za mnohem menší peníze. Dobrou volbou jsou také zastřešená stání. Mějte však na paměti, že ta ochrání vaše vozy pouze před počasím.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.