13.2.2017
 
Auta se v naší zemi kradou jako na běžícím pásu, ovšem zloději nejsou jediným nebezpečím pro váš zaparkovaný vůz. Mnohem větší pravděpodobnost je, že vám vůz poškodí některý z mnoha vrtochů počasí.
 
 

Levnější ochrana

 
Nejlepší ochranu nabízí vozidlům samozřejmě garáž, ale ani ta není stoprocentním řešením. Navíc jsou garáže drahé. Přístřešek na auto je levnější, i když proti zlodějům a vandalům je v podstatě bezbranný. Pořád ale plní funkci krytu před deštěm a sluncem. Ono takové krupobití trvající třeba jen pár minut vám z auta dokáže udělat fašírku. Škody jsou v takovém případě mnohdy větší než když se na vašem motorovém miláčkovi vyřádí parta alkoholem posílených fotbalových fanoušků.
 

Rychlá stavba

Přístřešek pro auto se dá postavit během jediného dne. To samozřejmě zařizuje dodavatel, vy jen můžete v klidu domova počkat na výsledek. Parkovací stání může být napojeno k domu nebo stát na vlastních pilířích. Ani v jednom případě se nejedná o žádné velké stavební práce. Důležité je, aby přístřešek byl pevně ukotven, obvykle v betonovém podloží. 
 

Odlišné typy

Garážová stání nemusí pouze chránit před počasím, mohou být i hezká. Je ale potřeba vybrat si vhodný materiál. Dřevěný přístřešek na auto vynikne hlavně ve venkovském prostředí, ale dokáže zapadnout i jako součást městské vilky. Problémem však může být ovzduší, které hlavně ve větších aglomeracích není příliš dobré. Dřevo se díky smogu může loupat nebo měnit barvu. Tento problém se netýká stání z kovu. Ocelový přístřešek na auto ani hliníkový přístřešek se vlivem zhoršeného životního prostředí pokazit nemohou.
 

Rozhodující je cena

Každý motorista, který vlastní garáž, má napůl vyhráno. Zadarmo to ale není. To sice nejsou ani přístřešky pro auta, ale cenový rozdíl je zde již markantní. Hlavně v klidných čtvrtích a na venkově bohatě postačí prosté zastřešení.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.