4.10.2017

Osobních automobilů každý rok přibývá a je nedílnou součástí téměř každé domácnosti. Pamatujte také na jeho ubytování.


Přístřešek pro auto

Aby měl váš vůz správné ubytování, musí dřevěný přístřešek na auto odpovídat právním i technickým předpisům. Otázek s pořízením přístřešku je skutečně celá řada a je potřeba si je všechny zodpovědět.


Kolik parkovacích míst?

Stavební zákon a vyhláška č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území, se nevyjadřují k tomu, kolik prostoru máte pro svůj vůz vyhradit, ani to, jak by měl přístřešek pro auto vypadat. Vyhláška č. 501/2006 Sb. pouze informuje, že parkovací stání musíte mít docházkovou chůzí 300 m od domu. Každá obec si vyhláškami stanovuje jiné požadavky, proto si je zjistěte předem.


Jak má přístřešek na auto vypadat?

Obecné předpisy ani blíže nespecifikují, jak by měl váš přístřešek na auto vypadat. Přístřešek ani nemusí být propojen s domem. Vybudovat si můžete i samostatně stojící přístřešek pro auto zvaný carport. Variantou může být také hliníková pergola, pod kterou vůz zaparkujete. Přístřešek může být rovný, obloukový či jinak moderně tvarovaný. Kov se jednoduše tvaruje a tak váš přístřešek může splňovat i ty nejnáročnější požadavky.


Jaký přístřešek?

Vybrat si můžete dřevěné, hliníkové či ocelové přístřešky na auto. Nezapomeňte také na vhodný podklad. Přístřešek může stát na štěrku, asfaltu, dlažbě či betonu. Je potřeba správně přístřešek ukotvit, aby odolal i silnému větru. Krytina přístřešku by měla korespondovat s konstrukcí, aby se pod její váhou nezřítila. Přístřešek u domu potřebuje na délku alespoň 6 m prostoru, dle typu a jeho velikosti.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.