7.4.2017

Je nejvyšší čas uklidit garáž, zkontrolovat přístřešek na auto a také zkontrolovat zahradní techniku.


Vylijte starý benzín z motorových sekaček a pil

V případě, že jste zahradní techniku řádně zazimovali, její příprava na jaro bude hračkou. Máte pod dřevěným přístřeškem pro auto postavenou zahradní sekačku? Je z ní potřeba vylít veškerý starý benzín. Ten se váže na vodu, která zůstane na dně nádrže a ucpává trysky. Toto platí také pro motorové pily. Mazací olej se ve vodě rozloží a motor se pak snadno zadře.


Naostřete si pracovní nástroje

Aby vám stroje správně fungovaly, musí být nože a řetězy nabroušeny. V opačném případě se motor přehřívá, klade odpor a má nižší výkon. Máte-li v přístřešku na auto uskladněno nářadí, pak je nejvyšší čas jej dát do funkčního stavu. Nože rotační sekačky nezapomeňte pečlivě vyvážit. Je potřeba řádně pečovat také o křovinořezy, strunové sekačky i elektrické plotostřihy. Jejich nůžky nám usnadní práci při stříhání plotu a křovin.


Motorová pila

Motorová pila je na zahradě nepostradatelná pokud potřebujete připravovat palivové dříví. Řetězy motorové pily bruste pomocí speciálního pilníku. Příliš tupý řetěz svěřte raději odbornému servisu. Řetěz musí být řádně natažen, aby z lišty nepadal.


Nepodceňujte údržbu na jaře i na podzim

Nepodceňujte údržbu zahradní techniky na jaře i na podzim. Je potřeba techniku zbavit nečistot, případně zavést do servisu. Správně zazimovaná zahradní technika přinese mnoho radosti. Nenechávejte ji pod přístřeškem pro auto, raději vše skliďte do nářaďového domku nebo do garáže. Přístřešek ochrání techniku pouze před návěji sněhu, ale ne před mrazem a vlhkostí.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.