4.4.2017

Při stavbě rodinného domu je potřeba přemýšlet nad zpevněním ploch, zvolit přístřešek či garáž, ale také vybrat vhodný zahradní nábytek a osvětlení.


Jaký přístřešek na auto?

Nechcete-li stavět garáž, postačí vám přístřešek na auto. Je potřeba se rozhodnout mezi hliníkovým, dřevěným či ocelovým stáním pro auto, hliníkovým nebo dřevěným. Přístřešek by se měl vzhledem přizpůsobit k plotu či fasádě domu. Dřevěný přístřešek na auto bude náročnější na údržbu.


Z ocele či hliníku

Odolným a na údržbu nenáročným bude moderní hliníkový přístřešek pro auto. Pořídit si můžete hotovou stavebnici, kterou jednoduše poskládáte i ve dvou lidech, bez složitého nářadí. Přístřešek může být zastřešen libovolnou krytinou, s ohledem na nosnost konstrukce.


Zpevněné plochy

Výběr dlažby okolo domu má svá pravidla. Mnozí majitelé domů se především zaměří na vzhledovou stránku, ale je naopak potřeba promyslet také vlastnosti vybraného materiálu. Vybrat si můžete celou řadu materiálů se vzorem i bez. V našich podmínkách je nejlepším řešením betonová dlažba. Na popularitě získávají materiály imitující kámen nebo dřevo. Typ dlažby vybírejte s ohledem na místo, kde bude stát. Například pod přístřeškem pro auto.


Venkovní osvětlení

Venkovní osvětlení vám značně usnadní pohyb kolem domu ve tmě. Také vám umožní nasvítit zajímavé prvky zahrady nebo prostor před garáží. Světla umístěna v zahradě musí být odolná vůči povětrnostním vlivům, především před deštěm. Rozhodně nepodceňujte parametr tzv. IP krytí, který určuje, jak vysokou má těleso ochranu proti vodě a pevným tělesům. Také na venkovní osvětlení myslete již při plánování stavby domu. Všechny kabely a rozvody pak mnohem snáz ukryjete při kopání a terénních úpravách, než poté, co je zahrada finálně upravena.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.