Zahradní přístřešek využijete pro jednoduché zastření posezení, jako přístřešek pro auto, prodloužení prostoru dílny či kůlny, atd.
Jednoduchá stavba
Přístřešek na auto je jednoduchá stavba. Jako materiál se používá dřevo, cihly nebo kov. Pro zastřešení se využívá střešní krytina i polykarbonátové desky. Přístřešek má navazovat na celkovou architekturu domu, měl by se mu vzhledem přizpůsobit. Přístřešek, který využíváte pro jiné účely, než je parkování vozu, může mít zabudováno posezení, může mít přívod elektřiny, pokud pod ním něco opravujete. Výhodou je nenáročnost na údržbu, snadná montáž i demontáž.
Konstrukce přístřešku
Kostra dřevěného přístřešku na auto je tvořena nosnými sloupy, které jsou vzájemně propojeny příčnými trámy podpírajícími celou konstrukci. Střecha by měla mít mírný sklon, může být valbová nebo pultová. Střecha může být eternitová, s keramickými taškami, s polykarbonátem.
Ukotvení přístřešku
Neméně důležité je správné ukotvení přístřešku na auto. Musí odolávat změnám počasí, větru a sněhu. Je vhodné konstrukci zapustit do betonových patek, které umístíte do nezámrzné hloubky 80 cm. Zahradní přístřešky vybírejte podle toho, jakou funkci pro vás budou plnit. Důležitá je velikost přístřešku.
Materiál přístřešku
Můžete mít dřevěný nebo hliníkový přístřešek na auto, ale také například ocelový. Výjimkou nejsou ani přístřešky pro dvě auta. Přístřešek může být také samostatně stojící nebo kotvený na garáž či boční stěnu domu. Přístřešek by měl být opatřen bočním stíněním z cihel, v podobě plachty, dřevěné desky, apod. Důležité je, aby ochránil v zimě vůz před nánosy sněhu. Přístřešek lze pořídit jako hotovou stavebnici, kterou složíte bez speciálního nářadí.