Vypnuli jste na zimu elektřinu venku a potřebujete opravit přístřešek pro auto nebo uklidit terasu? V tom případě je nepostradatelným pomocníkem aku nářadí.


Aku nářadí, kam se podíváš

Kdykoliv potřebujete montovat dřevěný přístřešek pro auto, upevnit pergolu, cokoliv na zahradě rozmontovat, navrtat či ostříhat, je aku nářadí vhodnou volbou. Přístrojů na akumulátorový pohon najdete na trhu celou řadu. Vybrat si vhodný nástroj není vůbec snadné.


Co vědět před nákupem?

Před nákupem si ujasněte, na co budete aku nářadí potřebovat. Určitě s ním neopravíte hliníkový přístřešek na auto, ale naopak bez problémů přivrtáte šrouby na dřevěnou pergolu. Je lepší si připlatit a pořídit si nářadí s pořádným výkonem. Jinak můžete po pár týdnech zjistit, že vám dané nářadí na některé práce nepostačuje, právě díky malému výkonu.


Důležitá je baterie

Základem každého kvalitního přístroje je silná aku baterie. V dnešní době má nářadí NiCd nebo Li-lon baterie. Vždy záleží na kapacitě a napětí baterie. Záleží, jak těžkou práci děláte, zda v horku nebo v mrazu. Baterie s velkou kapacitou je dražší, ale nemusíte ji tak často dobíjet.


Baterie by měla dlouho vydržet

Chcete navrtat šrouby na dřevěný přístřešek na auto nebo utáhnout vruty na dětském hřišti? Pak musí baterie aku nářadí alespoň něco vydržet. Je potřeba se o nářadí náležitě starat, správně ho ukládat, u NiCd článků dbejte na správné nabíjení. Díky vnitřnímu odporu můžete snadno zničit článek. Na trhu seženete i rychlo nabíječky, které dokážou baterii rychle nabít i vybít. U některých přístrojů stojí nová baterie polovičku pořizovací ceny nářadí. Rozhodně se vyplatí o nabíječku pečovat.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.