Negativní vlivy počasí na vozidla jsou všeobecně známé. Proto je dobré pořídit si pro vůz ochranu. Ta nemusí mít nutně pouze podobu garáže, ale proti kyselému dešti a kroupám auto spolehlivě ochrání i prostý přístřešek.


Dají se pořídit levně

Přístřešky na auta mají velkou popularitu hlavně kvůli cenové dostupnosti. Dají se pořídit za pár desítek tisíc. Tím se stávají levnou alternativou ke klasickým garážím. Nekonkurují jim ale ve všem. Garáž můžete zamknout a tím zamezit nežádoucím osobám ohrozit váš vůz. V tom je největší slabina, kterou parkovací stání má. V podstatě se jedná o střechu připevněnou k domu nebo o samostatné zastřešení na čtyřech podpěrných sloupcích. Čistě hypoteticky tak může k autu kdokoliv přijít a snažit se ho ukrást nebo poškodit.


Měli byste si pořídit bezúdržbové

Pokud si vyberete možnost chránit svůj vůz pouze před vlivy klimatu, rozhodně si pořiďte hliníkový přístřešek na auto. Důvod je jednoduchý – není potřeba se o něj dále starat. Konstrukce z hliníku jsou nejen odolné, ale mohou dodat lokalitě i punc elegance. Existují i dřevěné přístřešky, s těmi je ale mnohem víc práce. Dřevo se sice hodí všude, ale vyměnit ho za hliník byste měli jen v případech, kdy to bude dávat architektonicky smysl. Dobrým příkladem je kryté stání v blízkosti roubenky nebo jiné stavby ze dřeva.


Větší plocha pokrytí

Mnoho rodin vlastní více než jeden vůz, což může být problém. Garáže pro více aut jsou pěkně drahé a střídavě nechávat vozy venku a vevnitř také není nejrozumnější. Přístřešek na dvě auta je mnohem levnější. Nechcete-li troškařit, můžete si nechat smontovat střechu i pro čtyři a více vozidel. O moc dražší to nebude. Budete mít ale vytvořené kryté parkování i pro případné návštěvy.


Jde to i bez garáže

Komplexní ochrana vozu před ošklivostmi venkovního světa funguje pouze v garáži. A to taky ne zcela spolehlivě. Jedná se ale o drahou protekci, do které ne každý chce investovat. Pouhé zastřešení se může zdát málo, ale minimálně jako záštita před slunečními paprsky a deštěm slouží výborně.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.