Mít umělou vodní nádrž jako součást svého pozemku je snem snad všech lidí, kteří kdy zažili tropická vedra. Budování jezírka či dokonce zapuštěného bazénu není ale žádná slast.

Profesionály neomezuje půdní typ

Zemní a výkopové práce svépomocí stojí hodně peněz a času. Bazén rozhodně je pro dům velkou přidanou hodnotou, i když se může prodražit. Zvýší se hlavně cena vaší nemovitosti. Každý totiž doma nemá své vlastní venkovní koupání. To si je potřeba nejdříve postavit. Hodně lidí si dokázalo doma postavit bazén svépomoci, ale to obvykle bývají zkušení řemeslníci.

Stavba bazénu svépomocí

I když se budete řídit návodem, můžete narazit na rozličné problémy, které vás mohou zpomalit nebo dokonce zastavit. Tou největší potíží bývá nevhodná půda, která se nejen špatně hloubí, ale i zarovnává. I proto je lepší najmout si firmu, která provádí výkopy pro bazény a která těmto problémům čelí pravidelně.


Velká plocha, hodně práce

Funguje to v podstatě stejně jako když se provádí výkopy pro základy rodinných domů. Bagr, na rozdíl od lopaty, zvládne kopat do jakékoliv půdy. Dokáže se dostat do hloubky, která vám bude vyhovovat. Čím větší budete chtít bazén, tím více práce to zabere a tím více zaplatíte. To je přímá úměra kapitalismu. Navíc to není jediná položka, kterou si bude muset bagrista při své práci odškrtnou. Obvykle jsou nezbytné alespoň drobné terénní úpravy zahrady, minimálně proto, aby bazén nebyl z úhlu. Bagr není jediný těžší stroj, který vás navštíví. Minimálně jednou přijede i nákladní vůz, který zajistí odvoz zeminy.


Kvůli vodním radovánkám to stojí zato

Větší bazén není levnou záležitostí, zvláště pokud je zapuštěný. Kolem realizace je hodně práce, hlavně úprava terénu zabere mnoho času, ale jakmile vystoupí rtuť teploměru nad třicet stupňů, rázem na všechny peripetie s tím spojené zapomenete.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.