Bazén se stává nedílnou součástí mnoha zahrad. Zastřešením bazénu získáte mnoho výhod.


Co získáte zastřešením bazénu

Zastřešení bazénu přináší celou řadu výhod. Především předejdete znečišťování vody. Výdaje za údržbu se tak výrazně sníží a vy nemusíte nakupovat velké množství bazénové chemie. Díky zastřešení snížíte výrazně tepelné ztráty a koupací sezonu si prodloužíte minimálně do podzimu. Svou roli může hrát také pořízení solárního ohřevu.


Jaké zastřešení si vybrat

U bazénu si zvolte podchodné zastřešení bazénu nebo naopak nízké zastřešení. Výběr pak bude záviset především na vašich finančních možnostech. Vždy berte ohled na tvar a velikost bazénu. Zastřešení bazénu je vhodné plánovat již při budování zapuštěného bazénu.


Koupání v nepříznivém počasí

Díky zastřešení a ohřevu vody, se můžete koupat i v nepříznivém počasí. Správné zastřešení vám umožní používat i prostor okolo bazénu. Vybrat si můžete různé druhy, nejoblíbenější je oblouková konstrukce. Zastřešení by mělo mít odolnou konstrukci vůči sněhu a povětrnostním vlivům. Zastřešení rovněž zabraňuje pádu osob a zvířat do vody. Nad zastřešením uvažujte především, pokud máte malé děti. Některé druhy zastřešení je možné uzamykat. Tím chráníte bazén i před nezvanými hosty.


Možnosti zastřešení

Mobilní zastřešení - můžete ho kdykoliv posunout. Konstrukce zastřešení jsou vyráběny z jednotlivých segmentů, z hliníkové slitiny. Výplň zastřešení je nejčastěji z polykarbonátu, který je velmi odolný. Zastřešení se posouvá pomocí silikonových koleček nebo se jednotlivé segmenty teleskopicky zasunují do sebe. Kvalitní zastřešení je možné celé odsunout v případě hezkého počasí mimo bazén. Vybírat si můžete také různé dveře, buď posuvné či křídlové. Výběr zastřešení bazénu závisí na vašich finančních možnostech i designu celého bazénu. Se zastřešením bude váš bazén vypadat velmi luxusně.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.