Starat se o auto neznamená ho pouze celé dny leštit voskem. Je také dobré mu sehnat střechu nad hlavou. A to kvalitní.

 

přístřešek na autoKlasická garáž není potřeba

Parkování na ulici není totiž kdovíjak bezpečné. Jako první možnost se nabízejí standardní betonové garáže, ale ty už dnes přeci jen nejsou při poměru cena/užitek tak atraktivní.

Možností, jak schovat svůj vůz, je samozřejmě více. Využívat můžete například dřevěný přístřešek na auto. Přírodní konstrukce je nejen líbivá, ale také efektivní. Zabrání počasí i vandalům, aby se na vašem voze negativně podepsali. Navíc nemusí plnit pouze funkci garáže. Součástí některých bývá i malá místnost, která může fungovat například jako skromná kůlna . Tyto přístřešky se obvykle nevytápí, což se může zdát na první pohled jako nevýhoda, ale v zimních měsících to uchrání vozidlo před teplotními šoky, které jsou vše, jen ne prospěšné.

 

Primárně proti dešti

Další alternativou je kryté stání. Přístřešek pro auto tohoto typu dnes zdobí nejednu českou zahradu. Carporte je totiž poměrně levná záležitost. Plní však pouze funkci jakéhosi sofistikovanějšího deštníku. Je to ale dokonalá zábrana proti kroupám a jiným nepříznivým vrtochům počasí. Nízké ceny navíc svádí ke koupi většího krytu, pod jehož střechu se vleze více vozidel. Máte-li doma více motorových ořů, rozhodně si za těch pár metrů čtverečních připlaťte.

 

Výběr je na vás

Betonové garáže jsou stále nejlepším, žel ale i nejdražším řešením. Dřevěné varianty zatíží rozpočet mnohem méně, ale jejich odolnost je samozřejmě nižší. Kryté stání sice může působit jen jako větší autobusová zastávka, nicméně je to cenově dostupné a účinné opatření. Minimálně proti dešti. Navíc takhle můžete zastřešit více vozidel najednou.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.