Pokud se chystáte stavět dům nebo potřebujete pomoct s realizací zahrady, budováním bazénu či jezírka, je lepší všechny činnosti s tímto spojené přenechat odborníkům.


Od základů

Veškerá činnost začíná od samotných základů. Vytěženou zeminu není nutné hned z pozemku odvážet, je možné ji použít později při úpravách zahrady. Stačí si jen předem naplánovat, kam se bude zemina ukládat tak, aby nepřekážela při stavbě. Výkopové práce přenechejte odborné firmě. Díky moderní těžké technice je pro ně tato činnost naprostou rutinou.


Výkopové a zemní práce


Před tím, než započnou výkopové a zemní práce, je potřeba pozemek náležitě připravit. Pokud jde o výkopy pro budování základů domu, provádí se inženýrsko-geologický průzkum, vypracování projektu základových pásů, radonový průzkum, provádí se statický posudek. Výkopy se provádí pomocí těžké techniky. Zeminu je možné odvážet hned nebo uskladňovat. Odvoz se provádí na nákladních vozech kontejnerového typu.


Realizace zahrady

Terénní úpravy a realizace zahrady se provádí až poté, co je dokončena stavba domu. Následně můžete hloubit bazén, jezírko, realizovat výkop pro zavlažovací systém a například osvětlení. Zemní a výkopové práce jsou velmi časově náročné, neobejde se bez nich žádná stavba domu.

 

Plánujte předem

Nevyplácí se plánovat naslepo, vždy berte v úvahu koncept celé zahrady. Hloubka bazénu je individuální, stejně tak jezírka. Bez těžké techniky se v žádném případě neobejdete, objednejte si proto specialisty na zemní a výkopové práce. Rozhodně se nesmí podcenit bezpečnost. Stěny výkopů musí být zabezpečeny proti možnému sesunu. Odborná firma provádí práce školenými pracovníky, kteří pečlivě dbají na bezpečnost a tím minimalizuje možné riziko úrazu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.