Dřevo do krbu musí mít správnou velikost, aby se vám tam bez potíží vešlo.


Pořiďte si štípač dřeva

Štípače dříví fungují na naprosto jednoduchém principu. U horizontálních modelů tlačí píst hydraulického válce na položený dřevěný špalek proti pevnému štípacímu klínu. Vertikální štípač dřeva poleno rozštípne pohyblivým klínem. Některé stroje mají i štípací kříž, který z jednoho špalku vyrobí čtyři polena najednou. Stojan na dřevo tak naplníte velmi rychle.


Využití štípačů dřeva

Jednotlivé druhy štípačů dřevase liší především štípací silou. Levnější jsou horizontální štípače, které jsou vhodné pro méně náročné použití. Vertikální štípače jsou určeny pro ty, kdo potřebují zpracovat velké množství dřeva.

 

Obsluha a bezpečnost štípačů

Štípače na dřevo zvládnete obsluhovat snadno, ale je lepší si dřevo předem nařezat na menší špalky. Větší kusy mohou snadno uváznout ve stroji a jejich vyproštění je pak velmi náročné. Nezapomeňte dbát na svou bezpečnost. Suché dříví může snadno lítat i do větší vzdálenosti.


Pozor na kabely

Při nákupu a následném používání dávejte pozor také na kabely. Polena by neměla nikdy padat na kabel, hrozí jeho poškození a také úraz elektrickým proudem. Kabel by měl být z materiálu, kterému nevadí používání venku za vlhkého či deštivého počasí. Při práci používejte ochranné brýle a pracovní rukavice. Vodorovný štípač si postavte na stůl, svislý na rovnou a pevnou zem. Dřevo skladujte v přístřešku na dřevo tak, aby v něm cirkuloval vzduch. Dřevo má mít vlhkost 15-20% vlhkost, ostatní se nehodí, protože zatížíte okolí prachem a zvýšenými emisemi CO. Vlhkost dřeva vám pomůže změřit měřič vlhkosti dřeva.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.