Stále kvalitnější vozy umožňují, aby byly parkovány volně venku. Standardním vybavením zahrady jsou stále více přístřešky pro auto.

Parkujeme na zelené trávě

Jedním z důvodů, proč majitelé vozů pořídí pro svůj vůz raději levný přístřešek pro auto než garáž, jsou finance a také fakt, že nezabere tolik místa na zahradě. Rovněž dokonale mohou splynout s okolím. Je vhodné vybrat také správnou dlažbu. Velmi oblíbené jsou zatravňovací dlaždice a to jak v betonové, tak v plastové variantě. Vybírejte však stínomilné druhy rostlin, pod přístřešek se mnoho sluníčka totiž nedostane.

Mnoho variant dlažby

Nejoblíbenější variantou je betonová dlažba, která nabízí celou řadu barev a tvarů. Pro parkování je vhodná zámková nebo zátěžová. Jde o dlažbu, která má tloušťku min. 8 cm a snese zátěž až 3,5 tuny. Základy se kopou do větší hloubky a podkládají se štěrkem. Použít můžete také například žulové kostky, které dřevěný přístřešek dokonale ozdobí.
Použít můžete i kámen, který však není bezpečný pro chodce a ani nijak pohodlný. Podlaha musí být mrazuvzdorná, vodě odolná a rovněž odolná vůči solím a chemikáliím.

Střecha pro přístřešek

Přístřešek na auto musíte důkladně zastřešit, aby byl odolný vůči dešti, sněhu i větru. Nejčastěji se používá dřevěná konstrukce, stejně jako u pergoly.

Majitel moderního domu sáhne po hliníku či oceli. Dřevěné přístřešky jsou vyrobeny z lepeného vrstveného dřeva, které je odolné a poslouží vám mnoho let. Kovový přístřešek bude maximálně odolný a nenáročný na údržbu. Přístřešek můžete opatřit také bočnicemi nebo plachtou.

Myslete na budoucnost

Chcete-li i vy přístřešek pro auto na zahradě, pamatujte na dostatečnou velikost stání pro pohodlné parkování. Přístřešek by měl mít 6 metrů na délku a alespoň 4 m na šířku.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.