Tuzemské podnebí vyžaduje zastřešení přístřešku i pergoly. Typ střechy volíme podle typu přístřešku nebo pergoly a jejího umístění na zahradě.


Zastřešené posezení

Pergoly a přístřešky pro auto slouží u nás především pro zahradní posezení, úschovu věcí a parkování auta. Před deštěm ochrání zahradní nábytek, gril i vůz. U nižších přístřešků a pergol je vhodná střecha, kterou prostupuje světlo. Pro střechy s mírným sklonem se hodí sklolaminátové vlnité role, které jsou čisté nebo zabarvené. Tento materiál odolává krupobití, je nenáročný na údržbu a propouští světlo.


Polykarbonátové trapézové desky

Oblíbenou variantou pro zastřešení pergoly nebo hliníkového přístřešku na auto jsou polykarbonátové trapézové desky. Jde o velmi lehkou krytinu, kterou pořídíte v čirém, kouřovém či barevném provedení. Tyto desky se hodí na střechy s desetistupňovým sklonem. Mají hladký nebo strukturovaný povrch.


Polykarbonátové desky

Jsou nejdražší variantou, za to nabízí největší odolnost a kvalitu. Průsvitná krytina v podobě komůrkové polykarbonátové desky je velmi moderním materiálem. Montují se na latě pomocí hliníkových profilů, s pomocí těsnících pásek je střecha voděodolná a maximálně nepropustná.


Stínící technika

Chcete-li si zastínit posezení alespoň dočasně, poslouží vám venkovní markýzy, skládané clony, baldachýn či rolety. Používají se také rákosové nebo bambusové rohože.
Neprůsvitná krytina


Pro vyšší přístřešky s dostatečným sklonem jsou vhodné krytiny z neprůhledných materiálů. Krytinu můžete sladit například s taškami na střeše domu. Velice levným řešením jsou asfaltové pásy, asfaltový šindel nebo bitumenované vlnité desky, které se na střechu jednoduše přibíjejí.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.