Při nákupu vozu můžeme také přemýšlet nad tím, zda postavit garáž nebo postačí přístřešek na auto. Garáž má zcela jistě mnoho nesporných výhod, ale větší přístřešek můžete v létě využít také jako posezení. Nevíte si rady? Co takhle kompromis v podobě garáže s přístřeškem?


Tento typ stavby je vhodné stavět najednou jako jeden projekt. Zachováte tak identický design, omezíte mnoho rušivých elementů. Ne vždy je tuto možnost realizovat, zvláště, když už nějaká garáž u domu stojí. Pokud se rozhodnete ke garáži přistavět designový přístřešek na auto, je potřeba zvážit mnoho aspektů. Jedním z nich je výběr materiálu.
Materiál moderního přístřešku a domu by se měl shodovat. Dům a garáž bývají postaveny v jednom stylu, aby spolu vzájemně ladily. Není však od věci kombinovat materiály, díky kterým mohou dostat obě stavby zcela jiný vzhled.

Sázkou na jistotu je ocelový přístřešek. Má vysokou pevnost a odolnost konstrukce, není potřeba jej natírat ochrannými nátěry a má dlouhou životnost. Na střechu se používají polykarbonátové desky, bezpečnostní lepené sklo nebo plech.


Přístřešek ze dřeva je nestárnoucí klasikou. Dřevo lze kombinovat s různými materiály. Dřevěné přístřešky na auto lze využít také jako pergolu. Výhodou je odolnost vůči slunci i dešti.

Velmi oblíbenou volbou je hliníkový přístřešek na auto. Hliník je velmi lehký, odolný, není náročný na údržbu. Sestavení tohoto přístřešku je velice snadné. Přístřešek z hliníku vydrží i polední nápor sluníčka či silný vítr.

Materiál na stavbu přístřešku ke garáži volte s ohledem na váš vkus, časové i finanční možnosti. Materiály, které se v současnosti používají, mají mnoho kladných vlastnosti a zcela jistě si je oblíbíte.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.