bazén

Toužíte mít na zahradě bazén, ale nechcete nebo nemůžete jej zapouštět do země ? Na trhu jsou také bazény s konstrukcí, které kdykoliv snadno a rychle složíte a případně zase rozložíte a převezete jinam.


Jak postavit bazény s konstrukcí?

Na trhu najdete bazény s konstrukcí oválného i kruhového tvaru v různých velikostech a hloubkách. Průměr je od 3 do 6 metrů, hloubka do 1,2 m. Bazény s pevnou konstrukcí mají pevné boční stěny, čímž se liší od nafukovacích bazénů. Nadzemní bazény s konstrukcí z oceli můžete částečně zapustit do země

 

Stavba bazénu s konstrukcí:

Tyčkovou

Bazén s konstrukcí tyčkovou postavíte velice jednoduše. Stavba se velice podobá stavbě stanu. Podmínkou je, aby byl terén naprosto rovný. Pak už jen stačí rozvinout bazénovou podložku a rozbalit bazén, následně sestavíte podpěrnou konstrukci. Tyče je potřeba provléci otvory v bazénové folii, pospojovat pomocí zajišťovacích kolíků. Stavba bazénu vám pak nezabere více než půl hodiny.


Ocelovou

O něco složitější jsou na stavbu bazény s konstrukcí ocelovou. Je potřeba správně rozložit a natáhnout folii, která se musí řádně vyměřit, aby vám nikde nepřebývala, ani nechyběla. Během napouštění bazénu musíte folii vyrovnávat, aby se v ní netvořily vrásky. Vzhledem k náročnosti stavby je vhodné si bazén objednat i s dopravou a odbornou montáží. Budete tak mít jistotu, že vám bazén bude sloužit dlouho.


Důležitý je správný podklad

Vždy si důkladně vyberte správné místo. Bazény s konstrukcí umístěte tam, kde svítí slunce po celý den, vyhněte se stromům a keřům, ze kterých může padat do vody listí. Nezapomeňte na místo na zahradní nábytek, sprchu a slunečník. Bazén musíte postavit na zcela rovnou plochu bez kamínků a nerovností. Špatně rozložený tlak vody způsobí roztržení bazénu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.