Zahrada je místem, kde především v létě trávíme svůj volný čas. Abychom si mohli čerstvého vzduchu dopřát dosytosti, je vhodné pořídit si zastřešenou zahradní stavbu, která ochrání nejen vás, ale i nábytek či auto.


Účelové a neúčelové zahradní stavby

Zahradní stavby lze rozdělit na dva typy:

Pergolou se označuje konstrukce na kterou lze vysadit popínavé rostliny jako je vinná réva, apod. Lze ji použít také jako místo pro posezení. Pergolu stavíme nejčastěji jako přístavbu k domu, nalepíme ji na jednu ze stěn.


Altán či pavilon lze vidět v zahradách nejčastěji jako samostatnou stavbu. Oproti pergole má ozdobnou funkci. I zde lze najít příjemné posezení. U altánu především záleží, aby zapadl do rázu krajiny. Altán lze umístit i na malý pozemek.


Přístřešek pro auto je alternativou pro garáž, i když nemá boční stěny, ochrání auto před deštěm a sněhem. Je vhodné plánovat stavbu přístřešku zároveň se stavbou domu. Co se týče konstrukce, je přístřešek pro auto řešený podobně, jako pergola.


Nářaďové domky - postupně vytlačují ze zahrad malé kůlničky, dřevníky a nejrůznější boudy. Vyrábějí se jako celoplechové nebo dřevěné konstrukce. V případě, že chcete použít zahradní domek jako zábavu pro děti, měl by být izolovaný a zateplený a především bezpečný.


Nejjednodušším řešením je pořídit si sériově vyráběnou stavebnici, kterou dokáže smontovat každý naprosto jednoduše. Například pergola na míru je vhodným řešením, uzpůsobíte ji prostoru a velikosti domu. Pergolu drží opěrné sloupky, může být samonosná nebo se kotví na stěnu domu. Zastřešení lze řešit polykarbonátovou krytinou, střešními taškami i plechem či rákosovou rohoží.

 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.